چطور کامپیوتر قدیمی خود را به یه کامپیوتر حرفه‌ای تبدیل کنیم؟

چطور کامپیوتر قدیمی خود را به یه کامپیوتر حرفه‌ای تبدیل کنیم؟

امروزه با نوسانات دلار و قیمت نجومی کامپیوترها خرید آن‌ها را دشوار کرده است ، اما با این وجود راه‌ حل‌های هوشمندانه‌تری وجود دارد که میتوان با کمترین هزینه ، کامپیوترهای قدیمی خود را به یه کامپیوتر حرفه‌ای تبدیل کرد .یکی از این راه حل های استفاده از حافظه‌های SSD به جای هاردهای درونی لپ‌تاپ های می‌باشد .

یکی از مشکلات افراد حرفه‌ای کند بودن زمان بارگذاری نرم‌افزارهای تخصصی می‌باشد زیرا که نیاز به خواندن ، نوشتن سریعتری بر روی فضاهای ذخیره سازی نیاز دارند . این مشکل را میتوان با جایگزین کردن یک SSD به جای هاردهای درونی حل کرد .

برای این منظور، قطعه با نام براکت هارد کدی  ( HDD Caddy ) وجود دارد. در گذشته این قطعه را با نام براکت هارد کدیمی شناختیم که عموما برای افزودن یک هارد دیسک جدید به لپ تاپ کاربرد داشت. اما در سالهای اخیر و با ورود حافظه SSD ها، امکان استفاده از این درایو ها نیز محیا شده است. براکت هارد کدیدارای یک بدنه مشابه با درایو نوری یا ODD است؛ با بیرون آوردن درایو نوری از لپ تاپ ها، می توان Caddy را با یک حافظه SSD پر کرده و درون جایگاه سی دی/دی وی دی رام قرار داد. هر چند که در این حالت باید قید استفاده از درایو نوری را بزنید، اما با جایگزین کردن یک حافظه SSD، سرعت سیستم شما به طور باورنکردنی افزایش پیدا خواهد کرد.

 

نصب SSD  براکت هارد کدی

برای این منظور در مرحله نخست یک حافظه SSD را به همراه یک قاب Caddy خریداری خواهید کرد.

اجزای داخل Caddy معمولا همراه با پیچ گوشتی می‌باشد .

در مرحله بعد، درایو دی وی دی رام (ODD) را از جای خود بیرون می آورید. در بسیاری از نوت بوک ها، پیچ های نگهدارنده این درایو دقیقا در زیر لپ تاپ قرار گرفته و نیازی به باز کردن بدنه وجود ندارد. اما در برخی مدل ها نیز پس از باز کردن درب نوت بوک، به پیچ های نگهدارنده دسترسی خواهید یافت.

سپس درایو ODD را از جای خود بیرون می کشید.

در تصویر زیر، درایو ODD را در کنار Caddy مشاهده می کنید.

در بخش بعد، درایو SSD را درون Caddy قرار می دهیم.

سپس پیچ های نگهدارنده درایو را در انتهای Caddy می بندیم.

در پایان نیز Caddy را در محل درایو قدیمی ODD قرار داده و مجددا پیچ های نگهدارنده را در جای خود می بندیم.

برای این منظور، برندهای متعددی در بازار وجود دارد؛ با این وجود توصیه ما به شما، خرید SSD از برندهای شناخته شده از جمله ADATA است که سازگاری آنها با پلتفرم های کلاس نوت بوک، حتی در مدل های قدیمی، تضمین شده و به اثبات رسیده است. همچنین ای دیتا با رعایت مواردی از جمله ضخامت درایو های SSD برای نصب در Caddy و لپ تاپ ها نیز یک ویژگی حائز اهمیت است. پس این برند می تواند بدون نگران و دردسرهای فنی، در کنار هارد دیسک شما قرار گرفته و با نصب سیستم عامل و برنامه مهم بر روی آن، از سرعت بسیار بالای لپ تاپ خود لذت ببرید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها