فناوری LTE و تفاوت های آن با نسل چهارم یا 4Generation

فناوری اینترنت LTE

فناوری LTE و تفاوت های آن با نسل چهارم یا 4Generation

4G vs LTE

شبکه LTE چیست ؟

برای داشتن درک بهتر از 4G و LTE و تفاوت این دو بهتر است بدانیم : شبکه های نسل سوم یا 3G پس از نسل دوم یا 2G معرفی شد و همانگونه که می توان حدس زد رقیبی برای نسل دوم گشت و امکاناتی نظیر دسترسی به امکان ارسال با فرمت داده ای بزرگتر همانند عکس فیلم و یا دسترسی به صفحات HTML ویدِیو و موسیقی اشاره کرد. اتحادیه بین المللی ارتباطات رادیو یا همان (IUR-R) خبرگزاری سازمان ملل متحد برای تمامی فناوری ارتباطات و اطلاعات بر اساس مشخصات استاندارد 4G در مارس سال 2008 این گونه تصمیم گرفت که سرعت دانلود پیک برای دستگاه هایی که در حال حرکتند 100 مگابیت(12MB\s) بر ثانیه و هنگامی که شما ساکن هستید حدود 1 گیگابیت(128MB\s) بر ثانیه سرعت داشته باشد. به طور جد و در دنیای عملیاتی دسترسی  رسیدن به این سرعت امکان پذیر نبود.( از این 1 گیگابیت سرعت حتی در کشور های پیشرفته نظیر بریتانیا سرعت دانلودی حدود 10 الی 20 مگابیت  قابل دسترسی است.) اما رفته رفته  پشتیبانی کننده از این نوع شبکه ها به  سرعت های اعلام شده رسیدند.
فناوری LTE چیست ؟

حال به بررسی  LTE می پردازیم

لغت LTE مخفف شده Long Term Evolution به معنی تکامل یا جهش بلند مدت و به طور کلی به صورت 4G LTE منتشر می شود. این تکنولوژی توسط 3GPP (3rd generation partnership project) ایجاد شده است که همکاری بین گروه های مخابراتی است. شبکه LTE پیشرفت استانداردهای GSM / UMTS است و هدف آن افزایش ظرفیت و سرعت شبکه های داده بی سیم با استفاده از یک پردازش سیگنال دیجیتال جدید (DSP) است. بنابراین فناوری   LTE  یک نسل  استاندارد شبکه ی موبایل نیست بلکه شاخه از شبکه ی 4G است که به دنبال دستیابی به سرعت های تعریف شده در این استاندارد است.

وضعیت شبکه اینترنت تلفن همراه

وقتی علامت 4G را در بالای گوشی میبینیم به این معنی نیست که در حال استفاده از شبکه ی 4G هستیم.هنگامی که  IUT-R استاندارد 4G را تصویب کرد و حداقل سرعت را مشخص نمود. بسیاری از اراِیه دهندگان سرویس موبایل کمی سرعت انتقال اطلاعات را روی بستر 3G افزایش دادند وبا دادن پول به شرکت های سازنده ی تلفن همراه از آن ها خواستند 4G را در اطلاعات موبایل درج کنند و روی صفحه ی گوشی نمایش دهند. از همین جا بود که 4G از مسیر اصلی اش خارج شد. برای تمایز قایل شدن میان 4G و 4G  تقلبی آمریکایی ها LTE را به معنی ادامه استاندارد های شبکه ی موبایل فعلی و تکامل و پیشرفت در بلند مدت تعریف کرد.
برچسب LTE
برچسب LTE
وقتی یک  دستگاه برچسب LTE دارد  در مقایسه با 4G  به این معناست که در مقایسه با 3G  بهبود ها و عملکرد قابل تمایزی دارد.روی شبکه های LTE  سرعت های 200 و 250 مگابیت نیز قابل استفاده است. متاسفانه بعد از تعریف LTE شبکه های ارایه دهنده ی سرویس های موبایل ابا به کار گیری  یک روش بازاریابی فنی در تبلیغاتشان از 4G LTE  استفاده کردند. LTE-A یا long term evolution advanced  به معنی LTE  پیشرفته کاربران را برای سرعت های وعده داده شده در 4G  یک گام به جلو سوق می دهد. در حالی که اختلاف بین شبکه های 3G , 4G و LTE بسیار است, ولی تفاوت میان شبکه ی 4G و 4G واقعی بسیار سخت می باشد حتی در بعضی از مواقع سرعت های این دو یکسان میشوند. در حال حاضر  LTE-A سریع ترین شبکه دیتا موجود در دنیاست.

ایجاد ارتباط نیازمند دو عامل است

  1. شبکه ای که از سرعت های  تعیین شده برای انتقال داده را پشتیبانی کند.
  2. دستگاهی که بتواند به این شبکه متصل شود.
همانگونه که خرید  وسیله نقلیه ای که دارای حداکثر سرعت 200 کیلومتر بر ساعت است و شما اجازه ی استفاده از آن را ندارید به همین گونه شبکه های موبایلی  امکان استفاده از بیشینه  سرعت برای انتقال اطلاعات را فراهم کرده اند با این حال امکان ارایه این بیشینه سرعت ها تنها در مناطق محدود و تعیین شده ای مورد استفاده قرار میگرفت. همچنین تا شبکه های 5G نیز چندین  سالی زمان لازم است . منبع خبری
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها